Kopernik Kitap

"Türkiye'nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Hayatı 12'den Yakala - VEGA

Şeyda Betül Kılıç

Bu Kitabı Paylaşın:

Kitap Bilgisi

• Birçok kadın mükemmel olacağım derken anneliğe ve eşliğe yetişemiyor. Babalar da mükemmel babalığı daha fazla maddi güç zannediyor. Çocuğuna en güzel topu alıyor ama çocuğuyla oynayacak vakti, enerjisi asla olmuyor.

• Akıllı erkekler, evde mutluluğun istikrarı için eşlerinin mutluluğuna yatırım yaparlar. Kadınların bir kısmı anneyken mutsuzdur. Önemli olan hem eşlik hem de annelik gibi iki kutsal rolü uyum içinde yaşatarak mutlu olabilmek ve mutlu kalabilmektir.

• Evine uğrayamayan babanın evine binlerce ederi olan koltuk takımı alması, tüketilen eşyanın değil, tüketimin kendisinin bir ihtiyaç olduğunun göstergesidir.

• Çocuğun eşyalarına gösterilen ihtimam, çocuğun kalbine gösterilemiyor. Anneler olarak yükümüzün ve gerçek görevlerimizin farkında mıyız?

Psikolog-yazar Şeyda Betül Kılıç, on iki başlık etrafında toplamış olduğu yazılarıyla insanoğluna mutlu ve pratik yaşamanın ipuçlarını veriyor. Annelik, evlilik, aşk, dedikodu, dua gibi kişinin iç dünyasını ilgilendiren başlıklar ile sosyal medya ve toplumsal sorunlar gibi belli başlı konular; yazarın farklı ve pratik bakış açısıyla birlikte okurun ilgisine sunuluyor.

Yazar, kitapta hem kendi yaşamından kesitler sunarak nedenleri, nasılları irdeliyor hem de çözüm yolları öneriyor.

Basım Dili: Türkçe
Basım Tarihi: 1.Baskı, Ocak 2018
Sayfa Sayısı: 188
ISBN: 978-975-2439-29-0
Basım Yeri: İstanbul / Türkiye
Kategori: Kişisel Gelişim

Yeni Çıkan Kitaplarımız